protez saç ingilizce seviye gömme rezervuar servisi ingilizce ozel ders
Home / PROTEZ SAÇ UYGULAMA

PROTEZ SAÇ UYGULAMA

PROTEZ SAÇ ÖLÇÜLENDİRME : Başın seyrek ve saçsız alanları 8 bölgeye ayrılır.Saç Yerleştirme işleminin ilk basamağını oluşturan “ölçülendirmenin“ doğru yapılmış olması, sonraki adımların başarısında önemli rol oynar. Ölçülendirmede başın dökülmüş veya seyrekleşmiş bölgelerinin çizimi yapılır ve kafa yapısının doğru şekilde tanımlanması ile bu bölgenin bir saç kalıbı oluşturulur. Protez saç yapılacak kişinin saç örneğinin ve özelliklerinin özel bir sipariş formuna kayıt edilmesi aşamasından sonra artık üretim için kargonun yurt dışına gönderilmesi işlemine başlanabilir. Bu 6 ila 12  haftalık bir süreçtir.

PROTEZ SAÇ YERLEŞTİRME : Protez saç yerleştirme işleminin başarılı olması; kişinin saçının renk, kalınlık, uzunluk, dalga boyu gibi yapısal özelliklerinin doğru tanımının yapılmasına ve kendi saçlarının başı üzerinde sergilediği yoğunluk-seyreklik verilerine uyumunun iyi belirlenmesine bağlıdır. Bu aşamada uzmanlık ve deneyim çok önemlidir.Protez saç özel medikal bant veya yapıştırıcı bir solüsyonla önceden ölçümlendirmesi yapılmış saçsız veya seyrek alanı içine alacak şekilde başa uygulanır.

PROTEZ SAÇ TASARIM : Son aşamada profesyonel modaya yada kişinin daha önceden talep ettiği saç modeline ve yüze uygun saç kesimin oluşturulması ile kişiye özel tasarım yapılır. Bu aşamanın uzman kişiler  tarafından yapılmamış olması estetik olmayan görünüme yol açabilir.

Comments are closed.

Scroll To Top