Home / Protez Saç / Protez saç uzmanı ile 2017 röportajı
Protez saç uzmanı ile 2017 röportajı

Protez saç uzmanı ile 2017 röportajı

Protez saç yıllar geçtikçe popülaritesini sürdürüyor.
OKUMAYI SEVMEYENLER ÇOK ŞEY KAÇIRIR.
MUTLAKA SONUNA KADAR OKUNMALI…
ÇOK FAYDALI BİR MAKALE
GÜN IŞIĞI HABER SUNAR...

protez-sac

PROTEZ SAÇ SEKTÖRÜNÜN İLK PROTEZ SAÇ UZMANI MUSTAFA BEY İLE 2017 NİN PROTEZ SAÇ ÜZERİNE EN ÖNEMLİ RÖPORTAJINI YAPTIK,

MUTLAKA SONUNA KADAR OKUYUNUZ.

1990 yılında yaktığınız ateş sönmedi. Protez saçın mazisinden, teknik gücünden, artısından, eksisinden bahsedelim.

Şimdiye kadar bir çok çekimlere, bir çok programlarda olduğu gibi bizim soracağımız sorulara da şeffaf cevaplar vereceğinizden hiç şüphemiz yok.

Biz tek tek soralım siz cevaplayın.

–  26 sene önce Protez saç yaptırmak nereden aklınıza geldi? 

26 sene çok uzun bir zaman dilimi o senelerde var mıydı protez saç?

– 1980 lerde saçlarım dökülmeye başladı, ve tabii ki tipsizleştim, ben saçsızlığı seven biri asla değildim, şapka taktım, kafamı kazıdım, saçsızlığımı belli etmeyecek şekilde saç kesimleri yaptırdım, ama bir türlü çare bulamadım. Bayan kuaförüydüm, saçlarım dökülmeden önce John Travolta saç modeli vardı o modeli kullanıyordum. Saç ekimi, saç çıkarma ilaçları bir çok alternatif ile görüşmelere gittim, hiç mantıklı gelmediği için bunlara yanaşmadım. Protez saç ile Hollanda da tanıştım, işte bu dedim. Ne kadar kolay ne kadar basit, 5 dakikada kansız operasyonla saçların istediğin sıklıkta oluyor. Hemen sahip olmak istedim böyle bir teknolojiye. Sonrasında kuaför olduğum için iş teklifi aldım, ve düşünmeden kabul ettim. İlk işim saçlarımı yaptırmak oldu. O zaman ki protez saçlar daha zordu, sentetikti, kalın telliydi, ön sınır belli oluyordu, önde ki saçları alnımıza doğru çekmek zorunda kalıyorduk. Şişli de çalışmalara başladım. Zaten iş titizliğim vardı, ben önce ben beğeneceğim, beğenmediğim bir işle asla kimseyi çıkarmam. Müşterim beğensin ben beğenmeyim yapılan saçı yine de müşterimi çıkarmam servis odasından, anlatırım, ne gerekiyorsa yaparım. Yorarım kendimi. Kadroma da bunu aşıladım. Eleştirilerimiz önce kendimizedir. Zaten çocuklara söyledim diğer protez saç firmalarını eleştirmeyin, başka firmalarda kötü protez saç yaptırıp gelenler var, asla yorum bile yapmıyoruz. Ama koltukta oturan müşteri eleştirisini zaten hakkıyla yapıyor. Protez saç kalitesi aslında bizden bizim fikrimizden çıkar, o kişinin saç dökülme şekli, yüz şekli, yaşına göre hareket edersin, mesela bizim ülkemizde hep saç yoğunluğu fazla kullanılıyor, aslında doğal saç yoğun olmaz. ancak ekonomik olsun diye yoğun istiyorlar. İlk protez saç kesiminde Kardeşim Kamil oldukça hassas, bir saç kesimini 2 saatte yapmışlığı da mevcut. Çok önem veriyor, o yüzden istediği görüntüyü yakalayana kadar kesimi bitirmez. Burada ki en büyük avantaj şu böyle süper kesilmiş bir protez saçı kullanmak o kadar kolay ki, çok rahat şekil alır. Bize diyorlar ki, her protez saç aynı değil mi neden şu fiyata olmuyor. Olmaz işte, hem saç kalitesi çok iyi olacak hemde usta en iyi usta olacak. Siz kendinize değer veriyorsanız eğer o zaman en iyisi bu…

 

Protez saç nedir? 
–  Saç dökülmesi hastalığı için bulanan bir yöntemdir. Gözenekli olduğu için hava ve su geçirir. İyi bir kalite ile yapıldığında belli olma olasılığı hiç yoktur. 1940 larda icat edilen peruklar gibi değildir, kafa derisinde sabit kalır. Saçlarınızın dökülen veya dökülmesi kesin olan seyrek bölgeye medikal kaynak yöntemler ile yerleştirilen asrın buluşu bir saç teknolojisidir.

– Protez saç ülkemize ilk kaç yılında geldi?
– 1990 yılında
– Ülkemizin ilk protez saç uzmanı kimdir?
– Hairlife’ın kurucusu Mustafa Kemal ÇİÇEK’dir.
İlk olarak Hollanda’ da Utrecht te Reinhart Van Rooy dan eğitim aldı. Daha sonra Fransa nın Paris şehrinde Hair contact adlı firmadan eğitim aldı, Amerika da verilen saç hastalıkları ve çareleri konulu seminerlere katıldı. Protez saç hakkında İstanbul da bir kaç kez seminer verdi. Türkiye de toplamda 23 ilde hizmet verdi. Kardeşi Kamil ÇİÇEK 1985 yılında Üsküdar ÇİÇEKÇİ de MİTHAT KUAFÖRDE bayan kuaförlüğüne başlayan Kamil bey, 1995 Yılında Protez saç uzmanlığına başladı.
– Türkiye nin ilk protez saç uzmanlarını tanıyalım.
– Protez saç nerede yapılıyor?
–  Ağırlıklı olarak Çin, Honkong, Japonya, Endonezya, Tayland, K Kore
 
– Bir protez saç ne kadar zamanda tamamlanıyor?
– Kalitesiz protez saçlar (kargo gönderim süresi hariç )1-2 ay içinde hazırlanır. Kalitesi yüksek protez saçlar ise 3-4 ay arasında. Bunun nedenini açıklayalım. Kalitesiz saçların tamamı altyapıya tek düğüm olarak işlenerek meydana getirilir. Kaliteli saçların yapımı ise çift düğüm tekniği uygulanarak. Ayrıca saç kalitesi ve işlem süresi çok daha uzundur.

Dikkat sizi uyarıyoruz.

Tek amaç sadece doğruları bilin, kandırılmayın.

Protez saç için gittiğiniz görüşmelerde söylenen yalanlar.

– Klonlama yapıyoruz.

-Son zamanlarda duyduğum en komik yalan, 3-5 kişiden bu yalanı duydum, Zaten bu firmayla yapılan görüşmede inanmamışlar böyle bir yalana, Milleti ne zannediyorlar anlamıyorum. Böyle saçma sapan yalanlara inanmayın. Asla bu yöntemde klonlama olamaz. Alınan saç örnekleri sadece saç rengini belirlemek içindir. Bu işin sadece ticaretini yapanlar saç cinsine bile bakmazlar, zaten anlamazlar saç cinsinden çünkü geçmişi kuaför de değildir, uzmanda değildir, doktorda değildir. Ama lafa geldiğinde bir ton yalan. 

– Amerika dan getirtiyoruz.

-Amerika da protez saç fabrikası yok, tamamen yalan.

– Sigortalı veya garantili  protez saç yapıyoruz.

– Evet sigortalı yapıyorlar ama nasıl? Saçınızın ömrü dolduğunda( ki bu kısa sürede oluyor hazır kalıp olduğu için) Kargo parası istiyorlar. E nasıl bu sigortalı, garantili?  

– Bizim protez saçlarımız insan saçı diğer firmaların ki sentetik karışım var.

– Bu tamamen yalan, çünkü 2000 yılından beri sentetik saç karışımlı protez saç üretilmiyor.

 

 Protez saç yöntemi sağlıklı mı?

– Protez saç yöntemi sağlıklı olması mümkün olduğu gibi sağlıksız da olma ihtimali ucuz ticaret yapanlarda görülmüştür. Ucuz kalitesi naburi malzemeler kullananlar var dikkat. Eski ve Kurumsal firmaları tercih ediniz.
– Hazır protez saç nedir?
– 26 senedir bu sanatsal meslekteyim. Protez saç yöntemi sanatsal bir meslekti, ancak artık sanat olmaktan çıktı. Yanımda çalışıp ayrılanların çoğu ticaret hedefi ve rekabet edebilmek için işi saptırdılar. Çin saç pazarından internet üzerinden kalitesi oldukça düşük olan sözde protez saçları ülkemize getirdiler. Ve tüm protez saçlar aynıdır düşüncesi içinde olan bazı kişiler bu basit saçları yaptırdılar. Bu saçları kullananları mutlaka yolda görmüşsünüzdür. Kafaya kondurmuş dizaynsız protez saç olduğu belli olan saçlar. Bir de bunları garantili ve sigortalı ad altında satıyorlar. Tam bir ticaret, sizi yüksek fiyata taksitle üye yapıyorlar, siz saçlarınızın özel yapıldığını düşünerek, kafanıza uyabilecek her hangi hazır protez saçı kullanmaya başlıyorsunuz.
Saçlarınız çok kısa zamanda dökülmeye başladığında, kargo parası talep edip kullandığınız saçı değiştirmek için 300 euro ödeme istiyorlar. Ben mesleğimi bu hale getirenlere kızmıyorum, bunlara inanan halkımıza kızıyorum. Kurumsal sanata önem veren firmalar varken merdiven altı firmaları araştırmadan tercih ediyorlar. İnternette ilk karşına çıkan firmaya gitmeyeceksiniz. Bilgi toplayın profesyonel olan firmayı tercih edin. Tabii ki herkez bize gelecek diye bir şey yok, ama kendinizi rezil etmeyin lütfen, Ve gerçekten, saçsızlıktan oldukça dertli olan bir kişiye karar verebilmeleri için zarar veriyorsunuz.
– Şu anda sektörde kaç kurumsal protez saç firması var? İsimde vermenizi isteyeceğiz.
–  İsim vermem imkansız ancak biliyorsunuz ki 26 senelik bir tecrübeye sahibiz. Bizimle birlikte 4 firma vardı, bir büyük firma 2 sene önce rekabeti bıraktı, tamamen ticarete döktü işi, ve ne yazık ki çökmeye başladı. kalan 2 firma ise ciddi bir şekilde çalışmalara devam ediyor. Toplam 3 firmayız. Adres ve marka veremeyeceğim. Ancak 2 firma da en az 20 yıllık tecrübeye sahiptir. Onlar kendilerini bilirler. Protez saç yaptırmaya karar verdiğinizde firmanın kurumsal olmasına özen gösterin. Çünkü her zaman hizmet kalitesinin devamı önemlidir.
 
 

                           – Protez saç kullanan ünlüler kimler?

1990 yılında hayatımıza giren protez saç yöntemini bir çok ünlü kullanmaya başladı. Tabii sizlerin bunlardan haberi olmaz, çünkü protez saç kullanan kişi bu yöntemi kullandığını gizler, saç ekimi yaptırdım da böyle sık saçlarım oldu der. İsimlerini açıklayamadıklarımızı burada yazsak gerçekten insanlar şok olurlar. Bilinen ünlüler: (gazetede ilanı veya internette haberleri çıkanlar) Udi ses sanatçısı COŞKUN SABAH  -Galatasaraylı
eski yıldız futbolcu SUAT KAYA  –  Şarkıcı FATIH UREK  -Manken ve sunucu REHA
YEPREM  -Sinema sanatçısı NURİ ALÇO -Prof Dr MİM KEMAL ÖKE  -Türkücü BEDRİ AYSELİ  – Ses
sanatçısı AYKUT  -Futbolcu EVREN  – Aktör Bulut Aras – Mustafa Ceceli Ünlü popçular ve sporcularda mevcut.

–  Saç dökülmesine tek çare protez saç mı?
– Saçları dökülen insanlar bir çok yolu deniyor ama istedikleri olmuyor.
Ne istiyor saçları dökülenler, gür saçları olmasını, az yoğunlukta saç asla istemiyorlar. Fön çekebilecek, model verebilecek, saçları dökülmeden önce ki saç yoğunluğunda
istiyorlar….Her şeyi internetten öğrenmek bazen insanın başına iş açabiliyor.
Karşımıza çıkan ilk yazıya, resme, video ya inanıyoruz. Doğru mu?, garantisi
nedir? Yazılı garanti veriyorlar mı? Hemen söylenen her söze inanıyoruz. Şimdi
bizim sektörde de bu tip vakalar olmaya başladı. Hemen bir yaşanan olayı
anlatalım aynen aktarıyoruz.
– Müşteri : Protez saç siparişi vermek istiyorum, ne kadar zamanda gelir? 
– x Firma Cevabı : 1 ay da gelir.
– Müşteri : Hairlife ın sitesinde okuduk. 3 ay da geliyormuş, sizin neden 1 ayda geliyor.
– x Firma cevabı: Bizsiparişleri biriktirmiyoruz hemen gönderiyoruz. Hairlife biriktirip 2 ayda bir
kargo yapınca dolayısı ile sizin siparişinizde o yüzden gecikiyor.
Yalan a bakın, biz haftada bir yurt dışına kargo gönderiyoruz, ayrıca hiç bir zaman özel saç
siparişi Kargo süresi dahil  1 ayda yapılamaz. Protez saçın Önce altyapısı
yapılıyor. Sonra tel tel işleniyor. Tamamı El işi sanatı bir ürün olan protez
saç yöntemi, sizin kafatası şekline göre, istediğiniz yoğunluk saç
özelliklerine göre yapılıyor. Bu yüzden kargo süresi dahil bir ayda yapımı
imkansızdır. 
Bunlar hazır kalıp protez saç yapıyorlar, tasarım yapıyorlar, kafa kalıbınızı alıyorlar, yurt
dışına göndermiyorlar, daha önce yurt dışından toptan getirdikleri bir protez saçı size veriyorlar. 
-Devam ediyoruz,
-Aynı kişi yine devam ediyor…
-2 sene garantili protez saç yapmışlar,
 – Protez saçı kullanalı 2 ay olmuş, yer yer dökülmeler var çünkü hazır protez saç, ve tek düğüm işlenmiş saçlar için,
– Yenisini temin edin diyor müşteri,
– Firmanın verdiği cevap
– Tabii ki ancak sadece kargo parası alacağız acil de olduğu için 150-300 usd temin etmemiz gerekiyor. E bu nasıl garanti?
Milleti kandırmayın. yazıktır haramdır.
protez-saç-şikayetleri
 
– Sevgili okuyucular, sadece şunu söylemeliyiz. Uyanık olun, gözünüz açık olsun, yazılı belge isteyin. Artık devir değişti herkes kazıklamak için elinden geleni yapıyor. Yazılı belgeyi unutmayın. Kaşe ve imzalı yazılı belge. 
– Protez saç bakımı hakkında çok geniş bilgiler istiyoruz.
– Hairlife protez saç bakımı hakkında yılların tecrübesine sahip.
– Protez saç bakımı ile ilk defa Hollanda da k33 hairhotel de tanıştım. Bakım yapılan kabinlere giriyordum, nasıl bakım yapılır diye öğrenmek için. Tabii ki bir çok anılarım var, o zamanlar çok fazla seçenek yoktu. Bu işin bir çok hilesini de gördüm. Üstelik Hollanda gibi dünyanın sağlık konusunda en iyisi olan bu ülkede cam silikonu ile saç yerleştiriyorlardı. Şok olmuştum o zaman ama ben bir çalışanım hiç bir şey demeye ne hakkımız olabilir.
–  Şimdilerde de bir çok insan risk altında, neden mi? Kansorejen bir çok madde ile protez saç bakımı yaptırıp yaptırmadığından haberleri yok. Ben Amerika dan dünya nın en iyisi Walker Tape den dünyanın parasını verip protez saç ürünleri getirtiyorum, kimsenin sağlığına bir şey olmaması için. Adamların hiç korkuları yok nalburi taklit protez saç bandı ürünlerle halıfleks yapıştırıcıları ile protez saç bakımı yapıyorlar. Neden? Az maliyetle bakım yapmak.
– Protez saç bakım fiyatı ile ilgili benden uygun fiyat yaparsanız size geleyim diyen bir kullanıcıya şöyle dedim. Biz ürünlerin ucuzunu taklidi kullanamayız. Sağlıklı değil dememe rağmen, olsun sorumluluk bana ait siz ucuza yapın işte size geleyim. Diyen bu kişi belki de 20-40 lira peşinde ama sağlığını düşünmüyor ucuz olsun da ne olursa olsun. Şunu altını çizerek yazın lütfen, kalitesiz ürünleri şirketten içeri asla sokmam.
– 2017 Yılına girdik, protez saç bakımı saç yerleştiricileri ve kendi saçınızın traşı, ve ayrıca protez saçın bakım kalitesi çok iyi olmalı. Merak ediyor olabilirsiniz. Hairlife ın protez saç bakımları öyle kolay değil. Yıka yapıştır gönder tekniği ile çalışmıyoruz.
Bakın kısaca anlatayım.
1- Protez saçınız özel losyonlarla kafanızdan çıkarılır.
2-  Özel bir kutu içinde laboratuvara teslim edilir.
3-  kafanız özel losyonlarla temizlenir.
4- Uzun kıllar tıraş edilir.
5- Burun kulak ense kılları temizlenir. Kulaklara, burun üzerine, yanaklara sir ağda yapılır.
5- Özel şampuanlar ile bir kaç kez yıkanır.
6-  Protez saçınız özel losyonlarla temizlenir.
7- Kullanım esnasında eğer oluşmuşsa tabii ki çok küçük problemler giderilir. (file yırtılması, küçük saç dökülmeleri vb gibi…)
8- Renk düzenlemesi yapılır.
9-  İhtiyaç var ise buhar veya fırın yapılır. ( Bu işlem her zaman yapılmaz saça sık yapıldığında zarar verebilir, biz bunu takip ederiz.)
10- Protez saçı yerleştirmede kullanılan bakım solüsyonları bu toplamda üç katlıdır ve çok incedir. Sürülen üç üründe gururla söylüyorum ki Walker Tape Amerika ürünüdür.
11- Her şekilde hazır olan protez saçınız hijyeni yerine getirilmiş kafanıza yerleştirilir.
12-  Model verilir.
13-  En iyi kozmetiklerle servis verilir.
14-   Hairlife servislerinde sterilize makineleri mevcut. Jiletler ve havlular kişiye özel kullanılır. Kullan-at şeklindedir.
 
– Bu bilgileri alacaklar bundan çekinmiyor musunuz?
– Tabii ki çekinmiyorum. 26 senelik tecrübe ile sizce baş edilebilinir mi? Bizde yenilik tükenmez. Kadromda ki protez saçın bakımını yapan teknik bölümde hizmet veren arkadaşlarımızın da iş tecrübesi hafife alınacak bir tecrübe değil. En tecrübesizi 8-9 yıllık tecrübe. Yukarıda ki gibi protez saç bakımı yaptırmıyor iseniz, şuna inanın ki size yapılan protez saç bakımı da orijinal değil amatördür veya ticaridir.

Önemli bir detay

 Protez saç kalıbına, saçlar nasıl ekiliyor?

Protez saç ekimi

Düğüm tekniği ile ekilmektedir. Tabii bunların da kalitesi var, işçilik kalitesi yani, tek düğüm saçlar çabuk dökülür, müşteri ilk iki ay saçının nasıl ekildiğini anlamaz, sonrasında saçlar sapır sapır dökülmeye başladığında anlar…. İyi ekilmiş protez saç ise çift düğüm ekilmiştir. İsim vermek mümkün değil bazı firmalar tek düğüm protez saç ekimi uyguluyor, işçilik daha ucuz olduğu için…

Hairlife bakın altını çizerek söylüyorum, asla tek düğüm protez saç ekimi kullanmaz. İşte bu yüzden Hairlife protez saçları uzun ömürlü ve doğal olsun diye hem çift düğüm ekilmiştir, hemde ön sınır olabildiğince doğal yapılmıştır. Bunu mutlaka not ediniz. Bu gerçeği protez saç yaptırmaya karar verenler ve protez saç kullananların bilmesi gerekir. Protez saç çok doğal durabilir ama size sürekli masraf açmaması gerekir. Hairlife bu özelliğe oldukça dikkat eder, ve benim firmamda asla ve asla kalitesiz protez saç tek düğüm ekilmiş protez saç kullanılmaz. 

– Resimlerden görüyoruz ki bir çok protez saç kullanan bayan var? Bayana özel mi protez saç?
Protez saç kullanan bayanlar memnun mu? En iyi bayan protez saçı nasıl olur?
kadın saç protezi videoları youtube a Hairlife Turkey yazıldığında görebilirsiniz.
– Öyle kolay değil ablalarımızı, kardeşlerimizi memnun etmek. Şu an da en iyi protez saçı yapıyor olmama rağmen, saçsız bayan psikolojisi ile karşı karşıyasınız. Onları daha iyi anlayabilmek için 45-50 cm uzunlukta protez saç yaptırdım kendime, 2-3 ay kullandım. Yakıştı da ancak tarzım olmadığı için saçı kısalttım. Üstelik saç açık sarı idi…Size yaşadığım tecrübeyi anlatayım. Hakikaten kolay bir şey değil.
–  Uzun saç ile denize havuza girdim, spor yaptım. Protez saç kullanan bayanlara tavsiyem, saçı ıslakken taramayın, iyice nemini alın kurumaya yakın saçı uçlarından başlayıp tarayın. Yatmadan önce ya toplayın saçınızı yada mutlaka örgü yapın. Gece uyurken dağılan saçı sabah toparlamak için çok uğraşırsınız. Protez saç kullanan bayanların en büyük şikayeti dökülme olur. Ömrünü artırmak için bazı saç kalitelerinde ne yaparsanız yapın saçın ömrünü artıramazsınız. Kaliteli saç olan Bioaqua yöntemimizin ömrünü artırmak için gerekli bilgileri yüz yüze yapılan görüşmelerde açıklıyorum. Bunun için bana mail gönderebilirsiniz. Veya arama yapabilirsiniz. mustafakemalcicek@gmail.com 0532 203 20 17
–  Sizin eski resminize bakınca evrim geçirmişsiniz gibi bir şey var ortada. Anlaşılıyor ki protez saç yöntemi önemli bir imaj değişikliğine sebebiyet veriyor.
–  1980 li yıllarda bayan kuaförlüğü yapıyordum. Gerçekten saç mankeni gibiydim saçlarım çok güzeldi. Çok kısa bir süre içinde döküldü, büyük bir depresyona girmiştim. Bir çok tedavi yöntemi denedim, saç ekimi doktorlarına gittim. Anlatılanlar bir türlü kafama yatmıyordu. Dökülmemiş bölgenin hepsini saçın dökülmüş olan tepe kısmına aktarsalar yine yetmezken, abartılı sayılarla beni ikna etmeye çalıştılar ki, Saç ekimi yaptırarak ensede ki saçlarıma zarar vermediğim için çok mutluyum. Saç ekimi yaptırıp kelliğe devam ettiğiniz gibi bir de ensede ve yanlarda ki saçları kaybediyorsunuz. Bize başvuru yapanların çoğu saç ekiminden sonuç alamayanlardır.
– Yurtdışına çıktım Hollanda ya, orada ki K33 Hair hotel de protez saç yaptırdım. 26 sene oldu. Girdiğim bu işin içindende çıkamadım. Bir çok isteyen oldu. Uyguladık, bir çok ünlü ile tanıştım. Türk sinemasının gelmiş geçmiş en komik adamına protez saç yaptığım gün mutluluktan uçmuştum. Onu çok seviyordum. Bakım günü gelsin diye iple çekiyordum. Sonra evine bakıma gitmeye başladım, sonrada çekimlere. Onunla tanışmak, aynı masada yemek yemek, sohbet etmek hiç kimseye nasip olmaz. Çok ciddi biriydi. Akıl hocamdı. Mustafa şöyle yap böyle yap derdi baba gibiydi. İşte 26 senedir kullanan biri olarak ben dış görünümümü dondurmaya çalıştım. Eskiden beni tanıyanlar şimdi gördüklerinde hiç tanıyamıyorlar, ama ben onları tanıyorum. Hiç dış görünümü ile ilgili uğraşmayanlar var. Anasından doğduğu gibi hiç bir şeye müdahale etmemiş. Kilo almış, dişleri dökülmüş. Sonra kendi yaşıtlarını görünce de moralleri bozuluyor. E bunların hepsi tembellikten başka hiç bir şey değil. Kızım arkadaşları ile tanıştırdığında, Baba mı? bu nasıl baba? Bizim de babamız var kareli gömlekli ve kilolu. Tabii ki böyle şeyler duyduğumda hoşuma gidiyor.
– Kişisel bakım moral oluyor insana sizde bunu bayağı başarmış ve örnek olmuşsunuz.
–  En güzeli şu : Azerbaycan Bakü de 28 May Avm nin orada Mustafa Hocam hoşgeldin diye selam verenler beni oldukça mutlu etti. tanınmak gerçekten çok hoş bir şey. Bakü ye ne zaman açacaksınız sizi bekliyoruz dediler. Daha önce burada protez saç merkezi açtılar ama güvenemiyoruz dediler. Kendi ülkemde zaten tanınıyorum. Abi saçların çok güzel böyle canlı görünce daha da güveniyor insan diyorlar. Özellikle ünlü bir popçuya sadece saç modeli, protez saç yöntemleri değil, nasıl giyineceği konusunda da yardımcı oldum. Bir de  şöyle bir şey var, protez saç yöntemini kullanmayan bu işi yapamaz ilk şart bu. Kendi kullanacak ki eksisi artısını bilsin. Bir de kuaför olması şart. Bu ikisi yoksa…. yandınız. Ticaretin içine düştünüz demektir.
– PROTEZ SAÇ YAPTIRMAK İSTEYENLERİN TAKINTISI NEDİR?
– TABİİ GÜVEN … Biliyorsunuz ki artık kimse kimseye güvenmez oldu. Zaten bu çok doğru bir şey. Ancak önlem alınmalı. Aldatmalar çok. Ben görmedim mi sektörde aldatmalar, eski patronum bana da uygulattırıyordu. Her şeyi anlatma, tıbbi bir yöntemmiş gibi anlat, yalansız satış yapamazsın diye. Ben aldatmaya yönelik ne iş varsa asla yapmam. 2010 yılında bir arkadaşımın tavsiyesi ile Toplu dağıtım içine girdim. 20.000 adet imzasız mektup dağıtma işi aldılar. bir dernekten. Kendi iş yerimde yırtılan zarfları görünce bunlar nedir diye sordum. Meğer 20.00 adetin 4.000 adetini yırtıp çöpe atıyorlarmış, parası cebe… Böyle yapmazsak kazanamayız dedi ekip, bilmiyordum hileli kısmını. Hemen dedim ki kapatıyoruz.
Şimdilerde protez saç ta sizin kandırılabileceğiniz her şeyi açıklayım.
– Bunları açıklarken çok mutlu olduğumu söylemek isterim. İşlerini dürüst yapsınlar. Sizlerde her söylenene inanmayınız. Belki de bu röportajın en önemli bölümü burası.
-PROTEZ SAÇ HİLELERİ NELERDİR?
–  Sigortalı Protez saç: Bu kazıklama yöntemi şöyle, Normalde protez saçın kalitesine göre değişen fiyatları şu an itibariyle 500-1200 usd arası Ancak sizden sigorta adı altında daha fazla ücret istiyorlar. 2-3-4-5 yıl olarak sigorta seçeneklerinde fiyat artıyor. Birini seçiyorsunuz. Protez saçınız hazır kalıptır bunu unutmayın asla bu yöntemde özel saç siparişi vermezler. Size uyan bir saçı kafanıza uygularlar, bir sorun olduğunda, sigortalı ya, yenisini talep ettiğinizde, sizden 200-300-400 usd kargo ücreti isterler. En büyük aldatma şekli bu şekildedir.
 
–  Kim yapıyorsa üzerine alınabilir. Müşteri gibi yorum yazan firma sahipleri var. Protez saç şikayet, Protez saç yaptıranlar, protez saç şikayetleri, protez saç yorumları, Şikayetname, Şikayetvar ve bunun gibi yorum, şikayet sitelerine dikkat.
– Protez saç ile kendinizi gençleştirmek ve daha iyi bir görünüme sahip
olmak istiyorsunuz, profesyonel ve sağlıklı olanını arıyorsunuz. Bu işin düzgün
yapılması ancak sizin tercihlerinizle olur.
Girdiğiniz sitelere
yorum yapanlara dikkat, yeni yasada internette dolandırıcılığa giren, kendi
firması için yorumlar yazdıran sahte isim ve mail adresleri ile bilgi verenler
yakalanacaktır. Sizde bu tuzaklara düşmeyin. Şimdi yaşanmış bir olayı aktarıyoruz.
Protez saç yaptırmak isteyen bir avukat bir şikayet sitesinde yorum yapan
birine mail atıyor, ve bu mailin sahibi protez saç firması sahibi çıkıyor, çok
yakında kendisine dolandırıcılıktan dava açılacak. tabii bu avukatın kendi
açıklaması. Müşteri o firmadan çok memnunmuş gibi bir çok memnuniyet yazıları
girilmiş. Bir çok ünlünün orada protez saç yaptırdığını görmüş açıklamaları da
içeriyor.
Güvenmeyin,
karşınızda ki protez saç yaptıran biri değil, firma sahibinin ta kendisi. Yani aslında firma sahibi ile yazışıyorsunuz.
Bunu çok kolay ispatlayabilirsiniz. Yazıştığınız kişinin telefon numarasını isteyin, bir kaç yorumcudan telefon numarası isterseniz, telefon numaralarını veremeyecekler, diyelim ki bir kaç telefon hattı aldılar, o zaman canlı görüşme teklif ediniz. Bir de IP numaralarını karşılaştırınız.
Ayrıca madem güzel
bir saça sahip olmak istiyorsunuz, neden firmaları ziyaret edip kalite görmek
yerine, kolay yoldan bilgi almaya çalışıyorsunuz. Sonuçta her meslekte olduğu
gibi bizim sektörde de hile yapanlar var. Siz sakınacaksınız kendinizi.
– Protez saçlar Amerika dan geliyor yalanı. 
– Protez saçları
Amerika dan getiriyoruz diyorlar bu kesinlikle yalan, Amerika da bir tane bile
protez saç fabrikası yok. Var da biz niye bilmiyoruz o zaman,  26 senedir bu işi yapıyorum ben…Eğer size dosya gösteriyorlarsa, bir fotokopi isteyin
araştırın aslı astarı olmadığını göreceksiniz. Eğer böyle bir şey duyduysanız
hemen firma sahibine bir fotokopi gönderir misiniz diye telefonla arayın
isteyin. Vereceği cevabı bende merak ediyorum.
– Protez saçınızın size ait olup olmadığını nasıl anlarsınız?
–  Protez saçın arka kısmında adınız soyadınız yazmalı, eğer numaralar veya firma ismi yazıyorsa sadece bu hazır kalıp protez saçtır.
–  Ucuz Protez saç hakkında
–  Bir kere şunu unutmayın kaliteli saç ucuz olmaz. Bu kesin, toptan alınan hazır protez saçlardan size uygun olanı uygulayacaklar.
-Protez saç fiyatları
– Protez saç fiyatlarını merak edenlere mantıklı bir cevap verelim. Bu konuda çok eveleyip geveleyenler var. Nedir bu muamma?
– Kafanızı ağrıtacak şekilde açıklama yaparım yeter ki okuyunuz.
Uzak doğuda olan fabrikaların hepsi 1990 lı yıllarda Protez saç yapalım diye yalvarıyorlardı, siparişler almak için. Biz o zamanlar ayda 15-20 kişilik siparişler gönderiyorduk, sayılar düşüktü, fabrikalar çok azdı. Bir dediğimizi iki etmiyorlardı. Tüketim azdı. Çünkü protez saç kullanıcı sayısı azdı. Şimdi sipariş sayısına göre saygı gösteriyorlar. Ve 1990lı yılların başında kalite için çok çaba gösteriyorlardı. Şimdi bu bir kaç fabrika sayısı oldu 30-40 adet. Tabii bu eski fabrikalarda çalışanlardan çıkıp kendi başlarına 10 kişilik bir atölye açtıklarında fabrika diyorlar. Bizim şu an çalıştığımız kadro protez saç Hongkong ta ki en eski kadro,
– O kadar çok fabrika var ki, Müşteri temsilcileri tüm dünyada ki firmalara mail gönderiyorlar protez saçları bizden alın diye. Kalite rezalet. Saç kalitesi yoğunluk kalitesi, işleme kalitesi, içler acısı. Ben tecrübe ettim tabii ki ama teknik çalışma ekibimden azar işittim Sene 2005 de denemek için siparişler verdim. Çok canımız yandı. Bir daha tövbe ettim. Ve asla bir daha düzeni bozmadım. her sene kaliteyi artırıyoruz. Şimdilerde yüzlerce protez saç yapıyoruz, ve kalite hepsinde muhteşem, tüm kaliteyi ben takip ediyorum, bazen sabaha karşı Whatsaap a mesaj geliyor, uyuyamıyorum kalkıp cevaplıyorum, tabii ki sorular hep birbirine benzese de cevaplamak zorundayım.

Soru:  Bir reklam gördük internette

– Bildiğiniz protez saç değil …grft (marka olduğu için tamamen yazamıyoruz )

Bunu açıklar mısınız?

Cevap: Protez saç değilmiş ne imiş ? Mars’tan mı gelmiş? Dikkat çekecek ya, biline  protez saç ötesi falan diyecek işte… Aslını ben size açıklayım. Protez saç modellerine isim koyarız biz, geçmişte bir çok isimler konuldu. Şu anda benim icadım olan protez saç modelinin adını Bioaqua ismini verdim. Çünkü suya en dayanıklı uygulama bu yöntemde oldu, komple bir yöntemdir Bioaqua, ayrıca sağlığınızı etkilemez. Şimdi bu arkadaşlarımızda …graft adını koymuşlar, e tamam bunu anladık da neden bilinen protez saç değil diyorsun? Bildiğimiz protez saç işte… Ayrıca şunu da açıklayayım, bazı arkadaşlar ince file üzerine seyrek saçla doğal video çekimi yapıyorlar, böyle bir saçın ömrü ne olacak? Sektörümüze zarar veren tanıtımlardan vazgeçin artık.
–  İnternet ortamında karşınıza çıkan protez saç fiyatları nasıl değerlendiriliyor.?
-İnternet  marketlerde ve bazı kampanya yapan firmalarda Karşınıza çıkan rakamlar 600-800-1200-1800 Tl ise 3. sınıf protez saçtır. Çok ucuza ve Toptan alınmıştır. Siz bu ucuz protez saçların nasıl imal edildiğini bilseniz kafanıza uygulama yaptırmazsınız. Birincisi bu saçlar ham ve işlenmemiş, asla tarayamazsınız, sürekli dolaşırlar. Ve renkleri geçici boya yapıldığı için kızıldır. Saç sıklığı ise peruk gibidir. Bu saç kalitesi ile iyi görünmeniz imkansızdır. 100 tane de belki 2 tane iyi çıkar o da tesadüftür.
Protez saç fiyatını kafasına göre veren zihniyetten bunu anlamanız mümkündür. Oysa ki kaliteli protez saç dünyada toplanan en kaliteli saçlardan yapılır. Ucuz hazır protez saçlar ise çöpe atılan kullanılmış saçları bir daha protez saç meydana getirerek yapılır.
–  Kaliteli protez saç size çevrenize rezil ettirmez. Bu çok önemli. Ayrıca hizmet kalitesi de tabii ki çok önemli.
– Her protez saç aynı değildir. Aman canım hepsi aynı diyenler büyük bir yanılgı içindedirler.
– Kafanıza sürülen ilaçların ne kadar sağlıklı olması gerekiyorsa, kafanızı kaşındırmayacak saç kalitesi de o kadar önemli.
– 500-1500 usd arasında fiyat listesi bulunmaktadır. Yüzde yüz Avrupa saç kalitesidir. Kafanızın dökülmüş olan genişliğine göre fiyat belirlenir. Tabii artan uzunlukta fiyatın artmasına sebebiyet verir.
– Hairlife a gelen tüm protez saçların kalite kontrolünü ben yapıyorum. Sistemimiz öyle işliyor ki, kalite konusunda asla problem yaşamıyoruz. Sadece röportajın başında da belirttim, protez saç yapımı konusunda süre uzun oluyor ne yazık ki. Çünkü gerçekten çok özeniyoruz. Ve profesyonel bir kadro ile çalışıyoruz. Daha sonra sıkıntı yaşamak istemeyenler bu yöntemi ve ekibi tercih etmelidirler.
– Protez saçı yaptırdıktan sonra ki alışma dönemini anlatın bize.
–  Bu süre çok önemli
tavsiyelerim şunlar.
# Protez saç yaptıracağınızı herkese söylemeyin.
# En az iki hafta kendinize alışma süresi tanımalısınız.
# İlk uygulama günü yanınıza akıl hocası almayın, bazen profesyonelliği bozabiliyor.
# Yıllardır kuaförüm diye yanınıza kuaför almayın. Biz her gün bir çok kişiyi saçlandırıyoruz. Ama yanınızda gelen bazı kuaförler saçmalıyorlar. Uğraşamayız o kadar vaktimiz olmadığı gibi, işinizi de baltalıyor olacaktır.
( Biz zaten yeterince uzmanlaştık, eğer yaptığımız uygulamayı beğenmediysek size söyleriz gerek ne ise yaparız. )
# Protez saçı uygulayacak olan kişiye gereksiz yere müdahale etmeyiniz. Uzun yıllardır profesyonelleşmiş olan protez saç kuaförümüz size en çok yakışan modeli yapacaktır. Memnun kalacağınız bir sonuç ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.
protez sac
– Protez saç tasarımı nasıl olmalı?
– Ben protez saç tasarımını yaparken kılı kırk yarıyorum. Kendime protez saç yaparken bu kadar dikkat etmiyorum. Benim için çok önemli, kalite buradan başlar, protez saç tasarımından, şu dönemde bu kaliteden anlamayan bir çok kişi olsada biz yine de tarzımızdan vaz geçmiyoruz. Sadece tek takıldığımız nokta şu, protez saçın kargo ve yapım süresi. Anlaşmalarımızda 3 ay görünse de 3 ayı geçebiliyor. Sonrasında tabii ki insanlar merak ediyor, acaba aldatıldık mı? İlgilenilmiyor mu? bir ihmal mi var. Kesinlikle Hairlife merkezlerinde ihmal söz konusu olamaz, ben en yakından takip eden biriyim, ben kaliteye odaklanırım. Fabrikamıza giden siparişlerin tüm süreçlerini ben takip ediyorum. Hiç kimse şüphe etmesin ki protez saçınızın özel siparişinden, uygulama gününde ki kalite ve devamında hizmet kalitesi büyük bir titizlikle devam ediyor. Mesleğimi 26 yıldır yapmaktayım. Hala ilk gün ki gibi seviyorum ve asla ihmal etmiyorum. Benim için en önemli şeydir, firmama güvenip te gelen kişilerin isteklerini beklentilerini dikkatle karşılamak.
Hongkong da bulunan fabrikamız bize aittir, sadece bizim saç siparişlerimizi yapan 22 kişilik kadro ile çalışmaktayız. Beğenmediğim hiç bir saç cinsi ile protez saçlarımız yapılmaz. Özellikle Bioaqua olarak adlandırdığımız protez saç ın yapımı 3,5 ay sürebiliyor.
protez-saç-tasarımı
Protez saç bakımı nasıl olmalı?
Değerli okuyucular, protez saç ta en önemli konu bakımıdır.
Nedenlerini sıralayalım.
– Yanlış anladığınızda vazgeçmek istersiniz, işte bu yüzden bu yorumları dikkatle okuyunuz.
– Protez saç yaptırmak isteyenlerin en merak ettiği konuların başında gelir, protez saç bakımı
Nasıl oluyor protez saç bakımı ? Cevap; Seyrek veya saçsız alana yerleştirilen protez saç yapılan bakımın kalitesine göre kafanızda kalma süresi az veya çok olur. Kalitesiz bantlar ile yapılan bakım en fazla 10 gün kafanızda kalır, on günde bir kimse protez saç bakımı ile uğraşamaz, Ve sonunda vazgeçer yada başka bir arayışa girer. İşte böyle bakım yapanlar sizden 40-50 lira ücret alırlar ama sizde bu sıkça yapılması gereken işlemlerden sıkılırsınız. Bunlarla karşılaşmamak için. Bir kere Hairlife servis ve kabinlerinde protez saç bakımı yaptırın arada ki farkı anlarsınız. Aşağıda ki Amerikan saç yerleştirme malzemeleri kullanmaktayız. Bu markayı kullanan her firmada protez saç bakımı uzun süreli olur.
Kaç günde bir yapılmalı?
Sağlıklı bir bakım süreci yaşamak istiyorsanız yaklaşık 20-25 günlük bakım süresi gayet iyidir. Bu süre daha fazla olabilir, ancak küçük müdahalelerde bulunmanız gerekir. Bu müdahaleyi Hairlife protez saç uzmanları size kısa bir eğitim vererek öğretir.
Protez saç bakım fiyatları ne kadar?
Nalburi malzemelerle yapılan protez saç bakımı 40-50 lira gibi fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.
Amerikan malzemeler ile yapılan protez saç bakımı 70- 90 lira arasındadır.
Her protez saç bakımı aynı mıdır?
Kalitesiz malzeme ve işçilik ile yapılan protez saç bakımı aynı olur mu? Olmaz.
Protez saç bakım malzemeleri fiyatları pahalı mı?
Hayır kesinlikle pahalı değil. Sağlık açısından zararlı olmayan protez saç malzemeleri ile işlemler yapmaktayız.
Aylık kaliteli bakım fiyatları gayet uygundur. Tane olarak 30-50 lira civarındadır.
Protez saç bakımı
Hairlife olarak bu resimde ki protez saç malzemelerini-ürünlerini kullanmaktayız.
PROTEZ SAÇ BAKIMI
Protez saç ömrü
hakkında bilgi istiyoruz herkes bir şey söylüyor, sizin meşhur yorumlarınızdan birini alalım yine.
– Evet önemli bir konu, bana ne sorarsanız tüm şeffaflığı ile açıklıyorum Sertan bey. Protez saçın ömrünü detaylı anlatayım size.
İlk defa protez saç kullanan biri ile yıllarca saç protezi kullanmış birinin saç ömrü arasında 100% fark vardır. Neden? Çünkü kullanım tecrübesi farkı unutulmamalı, ilk defa protez saç yaptığımız kişi, o günün heyecanıyla protez saç nasıl kullanılır hakkında bilgi alırken pek dinlemiyor, çünkü aklı hep saçında oluyor, sürekli aynada saçını inceliyor. Henüz bugün yapılan bir protez saç uygulamasında ben kullanımla ilgili brifing vermek istedim. Bakarız bakarız diye cevap verdi. İşte böyle olmaz, sonrasında bugünün heyecanı geçince olay değişir.
Kısacası saçına iyi bakan bir kişi 2-3 sene bir protez saçı kullanabiliyor. Kötü kullanan biri ise 1 seneyi bile zor doldurur.
İyi kullanmak derken.
– Az fön kullanımı, fön kullanırken fön ucuna aparat takarak kurutmak.
– Çok fazla ellememek, el ile model vermemek.
– Saç nemlendiricileri kullanmamak.
– Uyurken saten yastık kılıfı kullanmamak.
– Bir de ne yaparsanız yapın, size yapılan protez saçın tek düğüm ile imal edilmesi. buna en büyük örnek Hairlife olarak asla tek düğüm ile protez saç yaptırmıyoruz. Tüm protez saçlarımız özel yapım ve çift düğüm ile yapılan protez saç kalitesidir.
Protez saç dökülmesi nasıl olur ve daha az dökülmesi için çareleri nelerdir?
–  Protez saçınızı kullanma esnasında dökülen büyük olmayan açıklıkları kendi bünyemizde ki laboratuvar kadromuzla protez saça işleme yapmaktayız. Tabii ki bu makul ve mantıklı dökülmeler olduğunda, Protez saç dökülmesini durdurmak için biz bu konuda müthiş bir teknik geliştirdik. Protez saç dökülmelerinin olması çok normal 24 saat kullandığınız bir teknoloji ile yaşıyorsunuz. Her gün yıkıyor, tarıyor, kurutuyor, model veriyorsunuz. Tüm bunları yaparken de saçlarınızın dökülmesi gayet normal, ancak bir hairlife olarak bir teknik geliştirdik, ancak tabii ki bu tekniği burada ayrıntı yapmamız açıklamamız imkansız. Her hangi bir model protez saç kullanıyorsanız bir kere bakıma gelmeniz yeterlidir. Bu tekniği tüm Hairlife protez saç üyelerine ücretsiz uygulamaktayız. Hairlife a güvenip gelen tüm üyelerimizin bizlere laboratuvarda en hassas şekilde bakımlarını yapmaktayız. İşlem boyunca yapılan tüm çalışmalar kamera sistemleri ile izlenmektedir. tüm amacımız müşteri memnuniyetini artırmaktır.

Protez saç sektöründe yaşadığım ilginç anılar

Protez saç yönteminin ilk uzmanı MUSTAFA KEMAL CICEK anlatıyor.

Bu makaleyi mutlaka okuyunuz çok hoşunuza gidecek.

1997 yılıydı, Türk sinemasının gelmiş geçmiş en komik sanatçılarından birine protez saç yapmak için kendisini kabine aldım. Kuaför koltuğuna oturttum, elim ayağım titriyordu, saçını taradım, çok seyrelmiş saçlarını tarayıp, o bölgeyi tıraşlamak için  elime ense makinesini aldım. Tam o sırada elimi tuttu. – Mustafa bak Allah aşkına, bana itiraf et, (açıksözlülükle) B.ktan bir yöntemse, sana 200-300 usd vereyim kafamı berbat etme. Çok güldüm, dedim ki abi sen merak etme, ben seni çok severim asla zarar vermem. Bak çok beğeneceksin dedim. Elimi bıraktı. – Benden söylemesi dedi. Ben işlemi yaptım, ayna kapalı idi, aynayı açtım, gözlerini kapatmıştı, açayım mı dedi, – aç abi dedim. –      🙂 Ulan Mustafa yakarım seni dedi. Ve gözlerini açtı ellerini havaya kaldırdı. Ohh be dedi. – Şimdi bana anlat nasıl kullanacağım dedi. En az bir-iki ay uğraştım özenle kullanıyordu, çok titizdi. Çok özel biriydi.

Bir ön görüşme randevusu almıştım 2002 yılında, görüşmeye bir aile geldi, saat biraz geç olduğu için personel yoktu. Protez saç yaptırmak isteyen  Yüksel bey oldukça titiz biriydi, – Sende protez saç mı kullanıyorsun dedi. ben ilk defa yakından görüyorum dedi. gayet iyi olmuş diyerek beni tebrik etti. Ancak – Eşim protez saç yaptırmamı istemiyor dedi. Eşi yanında idi. Ben neden diye sordum. – Kendisi beni bu halimle beğeniyormuş dedi. – Sen eşimi ikna et.  Hanımına sordum, evet ben protez saç yaptırmasını istemiyorum dedi. Çünkü daha önce ben istemediğim halde o saç ekimi yaptırdı memnun kalmadı dedi. Yüksel beyin eşi oldukça bakımlı biri idi, bayağıda estetik yaptırdığını fark ettim. saçlarında kaynak vardı, ve saç rengi platin idi. Bende Yüksel bey e çekinmeden, – Yüksel bey siz eşinizin eski halini beğenmiyor muydunuz diye sordum. Yüksel bey güldü ancak yenge çok bozuldu. dedim ki yenge bir çok estetik olmuş, saçlarıda orijinal değil kaynak var sonuçta ve en iddialı renk platin kullanıyor.

Yüksel bey eşine döndü şunları söyledi. Sen bir çok işlem yaptırdın değişmek için ve değiştin mutlu oldun, seni eski arkadaşların bile tanıyamıyor o derece değiştin. Biz erkeklerin makyajı saç ancak sen bunu benden mahrum etmeye çalışıyorsun dedi. – Mustafa sen al benim kalıbımı ama çok acele getirt ben saçlarımı yeniden kazanmak istiyorum dedi. O günden bu yana hala müşterimdir. Bu olayı yan yana geldiğimizde birbirimize anlatırız güleriz.

1992 nin başlarında, o zamanlar acemiyim tabii. Bir ön görüşmeye bekleme salonunda bulunan 2 kişiyi görüşmeye aldım, bilgi vermek için, yaklaşık 20 dakika konuştum, bir ara kendilerine yakınlık derecelerini sorduğumda, ikisi de birbirini tanımadığını söyleyince, rezil oldum. Resepsiyona sormadan iki kişiyi birden ön görüşmeye almışım, tabii derler ya ağlanacak haline gülmek…
Sene 1990 Hallanda’da Utrecht deyim, ilk firmamız K33 de ilk işim kabinlerde eğitim almaktı. Konunun çırağıydım yani, Hollandalı bir arkadaşım bana mesleği öğretiyor. Bir müşteri vardı onun bakımını yapıyordu, bende çok sessizdim o zamanlar, hiç konuşmuyordum. Hollandalı kuaför kabinden çıkınca, müşteri beni Hollandalı zannetti ki, kabinden çıkan arkadaşıma küfür etti, bir saattir bekliyorum diye……… Ben bir anda buz kestim. Hollandalı arkadaşım kabine geri geldi, bir ara benim Türk olduğumu söyleyince, müşteri bana döndü, sen Türk müsün dedi, evet dedim. Yahu kardaş kusura bakma demin küfrettim dedi. Ben sadece gülümsemek zorunda kaldım. Müşterinin arkadaşıma kızma sebebi ise onu bir hayli bekletmesiydi. Düşünün sene 1990 ve oldukça yoğunluk var.
Sene 1999 veya 2000 sabah saat 8.30 da Türkiye nin en ünlü piyanist& bestekarı olan müşterime  bakım randevusu verdim. (doktoru ile randevusu vardı, önce bana bakıma geldi) Saat 8..20 Şişli deki eski yerimizde hanın girişinde anahtarı evde unuttuğumu fark ettim. Başka anahtar yoktu tabii ki, ünlü müşterimde hemen arkamdan geldi, anahtarı unuttum deyince apartman görevlisinin oturduğu koltuğu işaret ederek, abi dedim sen böyle otur Kamil birazdan gelir onda anahtar var. 5-10 dakika sonra apartmana biri girdi, görevli koltuğunda oturan ünlü sanatçıya ”bir şey soracaktım Dr Mehmet bu apartmanda mı? aaa siz ….. değil misiniz? Kapıcılığa mı başladınız? deyince Hep birlikte epeyce gülmüştük. Oldukça komik oldu tabii de, o gün bugün anahtar unutmam.
Saç ekimi için Mecidiyeköy de bir hastaneye giden biri, saç ekimi yapan doktoru kel görünce, hocam siz niye kelsiniz? Hocanın verdiği cevap – Ben saçlı halimi sevmezdim zaten. (hahaahahaha)
Bu görüşmeye giden kişi, 15 yıldır müşterim, ve hala protez saç yöntemi kullanıyor.
Yaklaşık 20 sene önce şirket hattından bilgi almak için telefon bağladılar, ben bilgi vermek üzere telefona çıktım. Aynen konuşma şöyle idi.
– Abi ben sizi Adana dan arıyorum, müsaitsen sana bir şey anlatacağım,
Tabii dedim. – Abi ben Adana da bir oteldeyim, havuza girdim çıktım, bir saat sonra falan bir şef geldi yanıma, dedi ki abi havuza girmen yasaklandı dedi, Niye ulan ne yaptım ben dedim, Abi müşteriler şikayet etti, havuzu kıl içinde yapmışsın…. Abi yani anlayacağın ben vücudum bildiğin kazak gibi ama kafa Demirel gibi kel…. Vücudum bu kadar kıllıyken kel olmak çok kötü, Ben bu durumdan çok sıkıldım, Gazetede karşıma sen çıktın bugün seni Sabah gazetesinin ekinde gördüm, Pazartesi günü yanındayım. Bir de bana ağdacı bul (epilasyon demek istiyor) bu kılları yoldurayım, Beni gülme tuttu tabii bu samimiyet karşısında, Sene 2017 bu ünlü gazoz fabrikası sahibi ağabeyimiz hala üyelerimdendir.
Sene 1998 Coşkun Sabah ile Ulus Etiler de ortak bir protez saç merkezi açtık, İlk üyemiz Galatasaraylı Milli futbolcumuz HUGO lakaplı Suat Kaya idi, Bende Galatasaraylıyım, tabii ki onunla tanışmak büyük heyecan, Protez saçını uyguladığım ilk günü, tabii ki benim haberim yok kapının önü gazeteci doluydu. İşlem bittiğinde Suat çok mutlu idi, uğurlamak için kapının önüne çıktık Coşkun abi ile gazeteciler içeri akın etti, benim üzerimde beyaz önlük görünce tamam dediler Doktor bu :-)) Hemen kamera karşısındayım, Fotomaç, Fanatik, Atv, Showtv  vallahi hepsi karşımdaydı. – Hocam dediler Saç ekimi nasıl yapılıyor? Ücreti ne? – Pardon efendim bir yanlış anlaşılma olacak, bizim uyguladığımız yöntem Saç ekimi değil, Suat bey zaten 2 defa Saç ekimi yaptırmış, biliyorsunuz ki Saç ekimi kol altı kılı kadar saçlılık verebiliyor diye anlattım. Hepsi dondu kaldı… Ertesi günü Gazetelerde manşet- Suat Kaya saç ekimi yaptırdı. gerisini siz anlayın….. Takmışlar saç ekimine, saç ekimi ile insanın güzel saçları olsa, bu ünlüler afedersiniz çok özür dilerim enayimi protez saç kullanıyorlar. Paraları mı yok? Doktor mu bulamazlar? Yada Amerika Almanya İngiltere ye mi gidemezler? Hani o ülkeler sağlık konusunda bizden daha ileriler ya…Altta ki resim her şeyi anlatıyor…
saç protezi
– Sene 1995 Kapı çaldı içeriye Türk Halk Müziğinin efsanesi girdi. Görüşmeye aldık, zaten peruk kullanıyordu. Ben o zamanlar görüşmelere girmiyordum, teknik bölüm yönetimindeydim. Beni çağırdılar, ben odaya girdim ki, o özel sazın hocası karşımda idi. – Sen mi yapivireceyn benim kelleyi dedi. Gülüştük. Tasarım odama aldım. – Bak Mustafa emmi bu gafa dasından çok çektim çıkar dah bıhtım. bana sabit güzel bir beruk yapıvir. -Dedim ki abi peruk değil, saç ünitesi. – Ben angarada yaşıyorum, bana sen gidip geleceğin. bir şey olurusa sen yorulursun. O zamanlar Ankara da şubemiz yoktu tabii. Çok güzel bir çalışma yaptık. Bu efsanevi üçlü sazın ustası ile de tanışmış oldum. Allah rahmet eylesin. Çok iyi bir abimizdi. Onunla bir resmim var ama burada ne yazık ki yayınlayamam.
yazının devamı gelecek.
Bu röportajı kopyalamaya başlamışlar bile, ve www.hairlife.com.tr ye siber saldırı oldu, siteyi çökertmek için. Daha önce www.protezsac.com için blackseo yapmış birileri, eğer bir daha böyle durumlar ile karşılaşırsak savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Şimdiye kadar hiç uğraşmadım bize internette saldıranlar ile ilgili ancak bundan sonra sonuna kadar, O KİŞİ VE KİŞİLERİ BULANA KADAR uğraşacağım.
DUYURULUR !!!
HAKSIZ REKABET İLE UĞRAŞMAYIN ALNINIZIN TERİ İLE GEÇMEYE ÇALIŞIN HAIRLIFE’ I…
RÖPORTAJ DEVAM EDECEK
TAKLİTLERİ ÇIKACAKTIR BUNA DİKKAT EDİNİZ
RÖPORTAJ HAKKI HAIRLIFE A AİTTİR
KOPYALANMASI VE BAŞKA YERLERDE YAYIMLANMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.
HAIRLIFE YASAL HAKLARINI KORUR.
 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top