Protez- Saç Nedir?

Protez- Saç Nedir?

Protez Saç Nedir?

 Protez saç cerrahi bir müdahale olmadan özel medikal yapıştırıcı bir solüsyon sayesinde kişinin saçsız bölgesine uygulanan sistemdir. Protez saç uygulama cerrahi müdahale ile yapılmadığı için geri dönüşü mümkündür.

Protez saç malzemeleri ( medikal yapıştırıcılar ve bantlar – bant çözücüler ) protez saç yaptırdığınız firmadan temin edildiğinde, daha güvenli ve sağlıklı cilt dostu, su bazlı ürünler olduklarından insan sağlığına aykırı bir şey içermezler.

Protez saçın değişik çeşitleri vardır. Deriden yapıla bildikleri gibi altyapılarını değişik malzemelerden imal etmek mümkündür. Türkiye’de genellikle, çevresi 1″ ( bir inch ) genişliğinde deri, orta kısmı ise lace denilen hava ve su geçirgenliği olan şeffaf bir madde dendir. Kimi zaman ön şakak çizgisine denk gelen kısımlarına yine lace uygulanarak doğal saç görüntüsü elde edilir.

Protez saç ekimleri ile insan doğasındaki saçların bire bir kopyalanması neticesinde artık, üst düzey protez saçların doğal insan saçından ayırt edilebilmesi mümkün olmamaktadır.

Protez saçın % 100 doğal insan saçından olması ve protez saç yapılacak şahsın saç özelliklerine uyumunun iyi belirlenmesi ilk adım için önemlidir. Ancak doğru ve uzmanlıkla alınmış bir saç kalıbının dahi üretim aşamasında kullanılacak altyapı ve saç kalitesinin üst düzeyde olmamasından dolayı, müşteriye uygulama aşamasında sorun yaratacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

Protez saç kalitesine önem verilmeksizin üretilen saçlar, doğallıktan uzak olacaktır.

 

Bazı İstatistikler

Protez Saç Yorumları