Protez Saç Soru Cevap?

Protez Saç Soru Cevap?

PROTEZ SAÇ SORU&CEVAP

20 yılı aşkın edindiğimiz tecrübeler ışığında, protez saç kullananların veya kullanmak isteyenlerin bilmek istediği sorular mevcuttur.

Gerçek protez saç soru ve cevapları

1. Protez saç herkese uygulanabilir mi?

Protez saç, doğru kalıbın alınması koşuluyla her yaş ve cinsiyete uygulanabilir.

 2- Protez saç ile her istediğimi yapabilir miyim?

Protez saç  kişinin normal yaşamındaki aktiviteleri kısıtlamaz. Tüm sportif faaliyetleri yapabilir, duş alabilir, saçına köpük ve jöle kullanabilir, istediği şekle tarayabilir, sauna,havuz,solaryum gibi yerlere gidebilir. Sınırlama olmaksızın yapabilmesinin en önemli püf noktası,  protez saçının bakımını zamanında yaparak  doğru ve kaliteli ürünlerin kullanmak..

3-Protez saç hava ve su geçirir mi? 

Protez saçta kullanılan malzeme sayesinde  hava ve su geçirgenliği üst seviyededir. Cildin rahat nefes alabilmesini sağlar.

4-Protez saçta ne tür yapıştırıcılar kullanılır? Cilde zararı var mı?

Protez saç uygulama yapılan bölgeye su bazlı bir solüsyonla veya medikal bant ile yapıştırılır. Kullanılan solüsyonun veya bantın kalitesi kişinin sağlığı açısından son derece önemlidir.

5-Normal saça uygulanan jöle,sprey gibi ürünler protez saçımıza uygulanabilir mi?

Normal saça uygulanan her türlü kozmetik ürün protez saça da uygulanabilir. Ancak kullanılan ürünlerin kalitesi ve içeriği çok önemlidir. Düşük kalitede üretilen ürünler normal saça olduğu gibi protez saça da zarar verebilir. Protez saç normal saç gibi uzanmadığından zamanla yıpranır, kırılır ve estetik olmayan kötü bir hal alır. Hatta cilt de kaşıntı, tahriş ve kızarıklıklar meydana gelebilir. Bu gibi durumların oluşmaması için özellikle protez saçlara uygulanan şampuan, saç kremi, bakım spreyi vb. ürünlerin uygun kalite ve PH’ da olması önemlidir. Protez saç yaptırdığınız firmadan temin ediniz.

6-Protez saç bakımı nedir?

Protez saçın rutin bakımları vardır. Medikal yapıştırıcı veya solüsyonun zamanla gücünü kaybetmesinden dolayı belli periyotlarla bakım işleminin tekrarlanması gerekmektedir. Bu da kullanılan solüsyonun hava ve su geçirgen olmasının doğal bir sonucudur. Bakım aralıklarının süresini başka faktörlerde etkilemektedir. Kişinin yaşadığı yerin sıcaklığının ve rutubetinin derecesine göre bu periyotlar 15 gün ila 1 ay arasında değişmektedir.

 7-Protez saça evde kendim bakım yapabilir miyim?

Protez saç kullanıcıları, bakımlarını protez saç merkezlerinde yaptırabildikleri gibi kendileri de evde eğitim aldıkları sürece rahatlıkla yapabilirler.

8-Protez saç ömrü ne kadar?

Protez saçın ömrü belli kriterlere bağlıdır. Kaşıma,tarama, saç yoğunluğu, altyapı özellikleri protez saçın ömrünü belirler. Aynı yerde üretimi yapılmış iki farklı protezin biri birlerine kıyasla ömürlerini, kalite farklılıkları belirlemektedir. Kalın ve estetik gözükmeyen ama son derece sağlam düğüm yöntemi uygulanmış bir protezi 4 sene kullanabilmek mümkün iken bu süre, doğal, hafif ve estetik açıdan canlı saçlara daha uyumlu hazırlanmış protez saçlarda 1 ila 2 sene arasında değişmektedir.

 9-Protez saç fiyatları neden farklıdır?

Protez saç fiyatları, firmalar arası farklılık göstermekle birlikte 300 ila 1.500 Amerikan doları seviyelerinde uygulanmaktadır. Protez saçın getirildiği yer,üretilen fabrikanın kalitesi,bavul ile getirilen saçlar,özel sipariş saçlar,hazır kalıp saçlar protez saçın fiyatını belirler.

10-Protez saç bakım fiyatları nedir?

Protez saç bakım fiyatları 50 TL ile 90 TL arasında değişmektedir. Merdiven altı firmalar ile kurumsal firmalar arasında fiyat farklılıkları vardır. Gayet normaldir. Bu fiyat farklılıklarının esnek olmasının nedeni, kimi firmaların ürün ve eleman seçimlerinde müşteri sağlığını ve memnuniyetini esas alarak çalışmaları buna mukabil diğerlerinin ise bu anlayıştan uzak olmalarıdır.

Bazı İstatistikler

Protez Saç Yorumları